Uszlachetnienia

Złocenia

Złocenia

Aplikację ozdobnych folii na podłoże. Hot-stamping stosuje się w celu uzyskania efektów estetycznych na wybranych elementach projektu, który będzie się błyszczeć po aplikacji folii ozdobnej.

Tłoczenie

Tłoczenie

Tłoczenie jest to przegniatanie arkusza matrycą o zadanym kształcie w celu uzyskania wypukłości na zadrukowanym arkuszu. Pozwala to na podniesienie walorów estetycznych projektu i jest często stosowanym procesem introligatorskim.

Foliowanie

Foliowanie

Foliowanie jest procesem introligatorskim polegającym na przyklejeniu folii na powierzchni zadrukowanej powierzchni. Ma to na celu zabezpieczenie oraz uszlachetnienie druku. Folia jest nakładana na gorąco w kilku wersjach wykończenia powierzchni – błyszcząca, matowa, soft-touch.

Wykrawanie

Wykrawanie

Wykrawanie, inaczej sztancowanie, jest procesem introligatorskim umożliwiającym nadanie nietypowych kształtów z zadrukowanych arkuszy. Daje to możliwość wykonywania takich zleceń, jak teczki ofertowe, pudełka czy druki reklamowe o wymyślnych kształtach.

Lakier UV

Lakier UV

Lakier wybiórczy UV jest stosowany dla uzyskania dodatkowych efektów estetycznych projektu. Dla uzyskania wymaganego efektu jest stosowana technologia np. sitodruku.

Oprawa twarda

Oprawa twarda

Stosowana do okładek książek oraz segregatorów. Konieczne jest wykonanie kilku procesów introligatorskich, takich jak foliowanie oklejki i wyklejki, kaszerowanie do tektury introligatorskiej, przegniatanie/bigowanie, przymocowanie wymaganych elementów do zmontowanej okładki, np. wkład książki czy mechanizm segregatora.