​Oklejanie witryn Wrocław

Witryny sklepowe cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona osób, które szukają doskonałego sposobu na efektywną reklamę swojej marki. Nic więc dziwnego, że usługi oklejania witryn cieszą się tak dużą popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Co ciekawe, badania pokazują, że potencjalni klienci niejednokrotnie zwracają większą uwagę na witryny i znajdującą się na niej reklamę, niż na widoczny asortyment. Jaką metodę stosuje się do druku foli na witryny? Jaki jest ich koszt i od czego zależy? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy! 

​Metoda druku i wytrzymałość folii na warunki atmosferyczne

Pierwszym etapem podczas tworzenia foli do oklejania witryn sklepowych jest stworzenie profesjonalnego, oryginalnego projektu, który w czytelny i ciekawy sposób będzie reklamować daną marek, jej nazwę, logo czy slogan reklamowy. Na folii umieszczonej na witrynach może znajdować się także dowolnie wybrany wzór, będący jedną z najbardziej okazałych dekoracji. Warto też pochylić się nad wybieraną kolorystyką oraz zastosować znane techniki marketingowe, które będą przyciągać uwagę potencjalnych klientów. Kolejnym etapem jest wydruk. Do folii, które będą zdobić witryny sklepowe, wykorzystywana jest najczęściej rastrowa metoda druku (CMYK).

Oklejanie witryn

Folia samoprzylepna i jej właściwości

Na foliach samoprzylepnych do oklejania witryn stosuje się także druk cyfrowy, offsetowy, solwentowy, sitodruk i fleksografię. Druk nakładany jest na folię przy pomocy profesjonalnych, specjalistycznych urządzeń wielkoformatowych. To sprawia, że znajdujące się na foliach grafiki czy treści są trwałe, cechują się wysoką jakością, doskonałym wybarwieniem, czytelnością i wyrazistością. Na specjalne życzenie klientów wydruki wykonane według projektów mogą zostać pokryte laminatem stałym bądź płynnym, co znacznie zwiększa trwałość folii. Warto zaznaczyć, że wszystkie metody wydruku są trwałe i odporne na różnego rodzaju, najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne. To sprawia, że oklejone witryny będą cieszyć nas swoją doskonałą, nienaruszoną kondycją, nawet podczas wysoce nieprzyjemnej aury pogodowej.
Tablice reklamowe Wrocław
Naklejka na szybę we Wrocławiu
Szyld reklamowy z naklejki
Oklejanie witryn we Wrocławiu

Rodzaje folii w oklejaniu witryn

Witryny mogą zostać oklejone w różny sposób, przy pomocy prostych, kolorowych obrazów, logotypów bądź danych tekstowych. W związku z tym wyróżnić można różnorodne rodzaje folii do oklejania witryn. Do najbardziej popularnych należą:

  • folie ploterowe,
  • folie dziurkowane (siateczkowe) One Way Vision,
  • folie samoprzylepne,
  • folie imitujące szkło piaskowane,
  • folie easy dot.

Folia ploterowa może być wykonana w wersji polimerowanej. Wówczas jej trwałość to nawet zachowanie 7-letniej, nienagannej kondycji. Bez wyboru tej opcji trwałość folii to mniej 3 lata. Jest to model używany do wyklejania na witrynach sklepowych logotypów, prostych elementów graficznych oraz sloganów reklamowych. 

Folie dziurkowane (siateczkowe) przeznaczone są do oklejania szyb, w przypadku chęci uzyskania efektu półprzepuszczalności, widoczności od wewnątrz. To sprawia, że nie ograniczamy dostępu światła do wnętrza. Przy wykorzystaniu tego rodzaju folii wykleić możemy pełnokolorową grafikę.

Folie imitujące szkło piaskowane pozwalają na uzyskanie efektu tzw. mrożonego szkła. Przy jej użyciu będziemy mogli wykleić logotypy, kształty oraz różnorodne napisy. To wersja folii dedykowana dla odbiorców, którzy pragną uzyskać delikatną, subtelną reklamę, pełną elegancji i prostoty. 

Folie easy dot to modele z punktowym klejem kropelkowym, dedykowane do prostego montażu na płaskiej powierzchni. Możemy odklejać je z jednego miejsca i przyklejać w innym, przez co w łatwy sposób można zmieniać ich lokalizację.

Oklejanie witryn cena – od czego zależy?

Koszt oklejania witryn sklepowych jest bardzo zróżnicowany. Różnorodność w cenie zależna jest od wielu czynników, przede wszystkim jednak od wielkości witryn, rodzaju wybranej folii, poziomu trudności w oklejaniu jak również od położenia lokalu, w którym mają zostać oklejone witryny. W związku z tym oklejanie witryn Wrocław i ich koszt jest sprawą wysoce indywidualną, wycenianą na potrzeby każdego, indywidualnego zamówienia. 

Pełna usługa oklejania witryn – projekt, wydruk, montaż

Korzystając z usługi oklejania witryn, możemy liczyć na niezwykle kompleksową obsługę. Począwszy od pomocy w wykonaniu wymarzonego projektu, poprzez profesjonalną metodę wydruku dopasowaną do indywidualnych potrzeb, wyborze właściwej folii, skończywszy na precyzyjnym, dokładnym montażu stworzonej reklamy. To sprawia, że będziemy mogli cieszyć się spektakularnym efektem końcowym zaplanowanego projektu marketingowego. Korzystając z usług oklejania witryn, oddajemy w ręce profesjonalistów cały proces uzyskania perfekcyjnej reklamy, dzięki której będziemy mogli liczyć na doskonałe oznaczenie lokalizacji swojej działalności gospodarczej, nowoczesną reklamę oraz duże zainteresowanie szerokiego grona konsumentów. Nic więc dziwnego, że barwne, atrakcyjne witryny cieszą się ogromną popularnością i uznaniem.